مشاور املاک موفق

مشاور املاک موفق

بازدید: 49 تاریخ انتشار: 1398/11/28
شاید بسیاری از شما بگویید که مشاورین املاک کار به خصوصی انجام نمی دهند و از پشت پرده این کار بی خبر باشید

مشاور املاک

شاید بسیاری از شما بگویید که مشاورین املاک کار به خصوصی انجام نمی دهند و از پشت پرده این کار بی خبر باشید. به ظاهر این کار ساده به نظر می رسد اما چنین نیست و یک مشاور املاک کارهای بسیاری برای انجام دادن دارد که شما ممکن است از یکی از آنها هم بی خبر باشید. اما مشاورین املاک چه کارهایی انجام می دهند و چه وظایفی را دنبال می کنند تا به یک مشتری در زمینه های خرید و فروش ملک، خرید خانه، خرید آپارتمان و دیگر املاک کمک کنند. ما در اینجا می خواهیم به وظایف مشاورین املاک اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

 

توضیحات شغلی مشاور املاک:

شغلی نسبتا جدید در دنیای املاک و مستغلات است. مشاوران مسکن  مشاوره و اطلاعاتی را ارائه می دهند که به مشتریان مسکونی، تجاری و سرمایه گذاری کمک میکند که خرید و فروش هوشمندانه یا تصمیم گیری را انجام دهند. یک مشاور املاک و مستغلات باید در مورد بازار محلی و فرصت های سرمایه گذاری، و مهارت های ارتباطی عالی،  دانش بالایی در اختیار داشته باشد.

 

چگونه یک مشاور املاک موفق باشیم؟

شاید تا به امروز برای بسیاری از شما جای سوال باشد که یک مشاور املاک از کجا شروع می کند و چگونه به موفقیت می رسد. یک مشاور املاک با تخصصی که دارد می تواند به بسیاری از مردم در خرید و فروش ملک، فروش آپارتمان،خرید آپارتمان،رهن و  اجاره خانه مشاوره در زمینه املاک و مستغلات و خرید و فروش خانه کمک می کند. با تخصصی که مشاورین املاک در زمینه املاک و مستغلات دارند، می توانند در یافتن مسکن به شما خیلی سریع کمک کنند. اما برای رسیدن به این تخصص یک مشاور املاک باید از کجا شروع کند و چه راهکارهایی را دنبال کند. با ما همراه باشید و این مطلب را برای رسیدن به موفقیت در زمینه مشاورین املاک از دست ندهید. قبل از هر کاری شما باید اطلاعات کافی در زمینه های زیر را بدست آورید.

 

خرید و فروش املاک

خرید و فروش املاک یکی از فعالیت های بسیار مهم در مشاورین املاک می باشد که اخیراً به دلیل افزایش قیمت ملک دچار رکود شده و وضعیت چندان مناسبی ندارد. با افزایش قیمت مسکن در سال ۹۷ و در پس افزایش نرخ ارز، بسیاری از مردم دیگر توان خرید ملک را از دست دادند. در عین حال صاحبین املاک قیمت ملک خود را چندین برابر اعلام کرده و تنها با قیمت بالا آن را به فروش می رسانند که از توان بسیاری از مردم خارج است. در نتیجه خرید و فروش ملک در حال حاضر و در سال جاری دچار رکود بالایی شه است.

 

 

فروش آپارتمان در مشاور املاک

فروش آپارتمان به روش های مختلفی در مشاور املاک انجام می شود، از قبیل به صورت فروش شرایطی و نقدی انجام می شود. به طوری که بسیاری از مردم به روش های مختلفی می توانند صاحب یک آپارتمان شیک و نقلی و مناسب نیازهایشان شوند.

در فروش آپارتمان باید به بسیاری از موارد از قبیل منطقه، شرایط و تجهیزات آپارتمان، متراژ ، چشم انداز و نزدیک بودن آن به بازارهای و امکانات رفاهی باید توجه کرد. در این زمینه یک مشاور املاک برای درج یک آگهی فروش تک تک این موارد و بسیاری از دیگر موارد را بررسی و در آگهی فروش آپارتمان قید می کند.

برای تعیین قیمت آپارتمان باید تمام جوانب آن را در نظر گرفت و نباید قیمت را خیلی تند داد که مشتری فرار کند و یا نباید خیلی کم قیمت گذاری کرد که صاحب ملک متضرر شود. بلکه باید کاملاً متناسب با عرف و به قیمت روز بر اساس فرمولهای محاسباتی ملکی، محاسبه شود.

 

نماینده خریدار یا فروشنده

به طور معمول، مشاور مسکن ها با کمیسیون کار می کنند و مجموعه ای از خدمات را برای خریداران و فروشندگان ارائه می دهند. اگر  مشاور مسکن فروشنده باشد، او به مشتری خود کمک می کند و  بهترین قیمت را برای مالکیت ارائه میدهد ، قیمت فروش را نشان می دهد، خانه و یا کسب و کار را به خریداران احتمالی نشان می دهد،  پیشنهادات مذاکره  را ارائه می دهد.اگر نماینده خریداران باشند،  کمک به مشتریان  ، تعیین بودجه، ارائه مشاوره در مورد مکان، ارائه پیشنهادات به فروشندگان، و هدایت خریداران از طریق وام و فرآیند بسته شدن معامله از کارهایشان است .

 

مشاوران املاک  به خریداران که مایل به سرمایه گذاری خرید ملک هستند کمک کنند طیف وسیعی از خدمات را ارائه دهند :

مشاوره محل سکونت: مشاورین ، محل های مختلف را  به مشتریان نشان می دهند و خصوصیات آنرا شرح میدهند .

اطلاعات بازار: مشاوران املاک و مستغلات اطلاعاتی در مورد شرایط بازار محلی و ارزش ملک ارائه می دهند و پیش بینی های مربوط به رشد آینده را ارائه می دهند.

تجزیه و تحلیل رقابتی: گزارش نوشتن ممکن است بخشی از توضیحات شغلی نماینده مشاور املاک باشد، اما این یک مهارت حیاتی برای مشاوران است که با سرمایه گذاران کار می کنند. موضوعات گزارش ممکن است شامل مقایسه اموال، قیمت فروش اطلاعات و روند درآمد و مشاوره سرمایه گذاری باشد.

اطلاعات وام: مشاور با تجربه می تواند فرآیند خرید را با ارائه اطلاعات در مورد انواع وام های موجود و معرفی مشتریان به کارگزاران وام بپردازد.

 

 

 

جمع بندی مقاله

یک مشاور املاک با تخصصی که دارد می تواند به بسیاری از مردم در خرید و فروش ملک، فروش آپارتمان،خرید آپارتمان،رهن و  اجاره خانه مشاوره در زمینه املاک و مستغلات و خرید و فروش خانه کمک می کند.